Dzielnice i znane miejsca w Trójmieście

Przymorze Wielkie to jedna z tych dzielnic Gdańska, które cieszyć mogą się bezpośrednim sąsiedztwem piaszczystych plaż oraz Bałtyku. Stanowiąc wschodnią część obszaru Przymorze, dzielnica granicy między innymi z Brzeźnem i Zaspą-Roztsajami.
Gdańsk Przymorze ? rynek

Znajdujemy tutaj ogromną ilość atrakcji przygotowanych z myślą o turystach, hoteli i apartamentów oraz domów letniskowych. To właśnie tutaj, kiedy sezon letni jest w pełni, będziemy mogli natknąć się też na największą ilość ludzi i przyjezdnych gości.

Podstawowa charakterystyka

Z gęstością ludności na poziomie prawie 10 tysięcy osób na kilometr kwadratowy, Przymorze Wielkie jest drugim najbardziej zaludnionym obszarem całego Gdańska. 30 tysięcy stałych mieszkańców gwarantuje natomiast pozycję numer trzy pośród najliczniejszych dzielnic Trójmiasta.

Charakterystyczna dla dzielnicy zabudowa, powstawała przede wszystkim na przełomie lat 60-tych i 70-tych ubiegłego wieku. To właśnie z tego okresu pochodzą dziesięciopiętrowe falowce (budynki mieszkalne, które dzięki specyficznym łączeniom przypominają falę). Najdłuższy z nich ciągnie się na odcinku ponad kilometra, składa z 16 niezależnych klatek i mieści w sobie ponad 4 tysiące mieszkańców! W ostatnich latach do tego wyjątkowego segmentu budynków dołączone zostały kolejne, jedne z najwyższych na terenie całego Trójmiasta.

Historycznie, dzielnica dzieliła się na Biały, Czarny i Czerwony Dwór, obecnie natomiast znajduje się tutaj pięć niezależnych osiedli.

Park Nadmorski im. Ronalda Reagana

Jedną z największych atrakcji dzielnicy jest zlokalizowany w niedużej odległości od morza park. Na chwilę obecną, jest to największy z gdańskich terenów zielonych, a jego powierzchnia wynosi około 40 hektarów.

Powstały na początku XXI wieku Park Ronalda Reagana cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców i turystów. Od plaży oddzielony ścieżką rowerową i pasem ochronnym wydm, okazuje się być nie tylko wyśmienitym miejscem na spacery, ale także do uprawiania szerokich gam sportów.

Zainteresowani znajdą tutaj stawy wodne, ogródki działkowe, tereny rekreacyjne, skatepark, boiska do gry w piłkę i tym podobne.

Dla turystów i stałych mieszkańców

Przymorze Wielkie dzięki swojej doskonałej lokalizacji, dużym zagęszczeniu zabudowy oraz niedużej odległości od morza powoduje, że wszędzie jest naprawdę blisko. Dostanie się na plażę, czy też do parku Ronalda Reagana zajmuje zaledwie chwilę, a na terenie każdego osiedla znajdujemy dodatkowo wszystkie niezbędne sklepy i podstawowe usługi.

Nie powinien dziwić więc fakt, że obszar dzielnicy posiada tak wysoką wartość inwestycyjną jeżeli chodzi o rynek nieruchomości oraz rynek deweloperski. W ostatnich latach rozpoczęto tutaj realizację wielu naprawdę wyjątkowych inwestycji, co pozwoliło między innymi na powstanie jednych z największych bloków mieszkalnych w całym Gdańsku.

Jeżeli obecny trend będzie się utrzymywał, Przymorze Wielkie w najbliższym okresie stanie się najpopularniejszą dzielnicą nie tylko samego Gdańska, ale i całego Trójmiasta!